Bayburt'ta 23 Nisan coşkusu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı,  Bayburt'ta gün boyu süren çeşitli etkinliklerle kutlandı. 

Bayburt'ta 23 Nisan coşkusu

Bayburt Ortaokulu önündeki ilk törende, Milli Eğitim Müdürü Cengiz Karakaşoğlu, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

Etkinlikler kapsamında Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan, koltuğunu temsili olarak Bayburt Ortaokulu 3. sınıf öğrencisi Seleme Tugsem Güneş'e devretti.

Güneş, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hasan Saka ile Sağlık İl Müdürü İlker Hancı'yla yaptığı telefon görüşmesinde, çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Etkinlikler daha sonra Bayburt Ortaokulu bahçesinde devam etti. 

İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Karakaşoğlu burada günün anlam ve önemine binaen yaptığı konuşmada, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın bütün dünya çocuklarına kutlu olsun. Bugünü çocuklarımıza armağan eden ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet, şükran ve minnetle anıyorum" dedi.

  Daha sonra öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini belirten şiirler okunarak, çeşitli gösteriler gerçekleştirildi. Etkinlik sırasında öğrencilerden oluşan koroyla birlikte sahneye çıkan Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan koro eşliğine bir Bayburt Türküsünü seslendirdi. Güzel sesiyle dikkat çeken Pehlivan, dinleyenleri mest etti. 

  Tören resim, şiir ve kompozisyon dallarında il genelinde yapılan yarışmada dereceye giren öğrencilere Vali Pehlivan, Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci ve Garnizon Komutanı Tankçı Albay Davut Balibaşa tarafından ödüllerinin verilmesinin ardından son buldu.
Törenlere protokol üyelerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş ve öğrenci katıldı. 


 

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2019, 17:39

BEŞİR KELLECİ


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER