Bayburt'ta 100. Yıl coşkusu yaşandı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak Milli Mücadeleyi başlatan ilk adımı atmasının 100’üncü yıl dönümünde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Bayburt'ta düzenlenen törenlerle kutlandı.

Bayburt'ta 100. Yıl coşkusu yaşandı

Törenler sabah saatlerinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Bayburt Ortaokulu bahçesinde yer alan Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başladı. Daha sonra Bayburt Semt Sahası’nda kutlama etkinlikleri gerçekleştirildi.
Vatandaşların coşkuyla eşlik ettiği kutlama törenlerine Vali Ali Hamza Pehlivan, Garnizon Komutanı Tank Albay Davut Balibaşa, Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Murat Tiryaki, Adalet Komisyonu Başkanı Menderes Akar, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, İl Emniyet Müdürü Sezayi Er, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Halil Murat Bilgiç ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Semt Sahası’ndaki etkinlikler Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın seslendirilmesiyle başladı. Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Adem Köse’nin konuşmasının ardından Gençlik Merkezi Halk Oyunları ekibi Bayburt yöresine ait oyunları sergiledi.

Güreş, jimnastik, judo, karate, boks, taekwondo, bilek güreşi gibi çeşitli branşlardaki sporcu grupları gösterilerini sundu.

Yıl boyunca muhtelif spor dallarda ulusal ve uluslararası dereceler elde eden sporcular Vali Pehlivan, Garnizon Komutanı Albay Balibaşa ile Belediye Başkanı Pekmezci tarafından altınla ödüllendirildi.

Gençlik Merkezi müzik korusu mini bir konser verdi.

Sahadaki etkinliklerin ardından İl protokolü ve katılımcılar tarafından Resim kursu öğrencilerinin tablolarının yer aldığı serginin gezilmesiyle program sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2019, 10:20

BEŞİR KELLECİ


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner12

banner10