Bayburt İl Genel Meclisinden Mehmetçiğe destek

Bayburt İl Genel Meclisi Mart Ayı Meclis toplantısında, İdlib'de meydana gelen hain saldırı ve ardından başlatılan Bahar Kalkanı Harekatı'na destek verildi.

Bayburt İl Genel Meclisinden Mehmetçiğe destek

İl Genel Meclis Başkanı Süleyman Ağın, başkanlığında yapılan toplantıda meclis üyeleri Mehmetçik'e destek verdi. Ağın, toplantıda yaptığı konuşmada, İdlib'te Türk askerine karşı yapılan hain saldırıyı şiddet ve nefretle kınadıklarını belirtti.
Ağın şunları kaydetti: 


“Bayburt İl Genel Meclisi olarak bu saldırı, tüm saldırıları şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Bu saldırılardan sonra kahraman ordumuzun başlatmış olduğu Bahar Kalkanı Harekatı'nı sonuna kadar destekliyor, ordumuzun ve Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu bir kez daha yüksek sesle tekrarlıyoruz. Milli Savunma Bakamınız Hulusi Akar'ın açıklamasına göre, su an hareket eden her düşman unsuru, 7/24 havada olan SİHA sürümüz tarafından vuruluyor. Rus hava savunma sistemleri, silahları göremiyor. Şu ana kadar sadece 1 hava aracımız düştü. Yeni nesil savaş nasıl yapılır, dünyaya Türkler öğretecek. Bakanımız Hulisi Akar'a Paşamıza, kahraman ordumuza ve bu yeni nesil hava sistemleri olan İHA, SİHA, TB2 türü silahları ülkemize kazandıranlara ve milletimizin hizmetine sunanlara teşekkür ediyoruz. Söz konusu vatansa gerisi teferruattır. Vatanımız için yapılacak her türlü gayretin içinde, yanında ve destekçisi olduğumuzu, olacağımızı tüm İl Genel Meclisi üyelerimiz adına ifade ediyor, şehitlerimize yüce Allah'tan rahmet diliyor, cennete makamlarının yüce olmasını diliyor, yaralılarımız acil şifalar diliyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımıza ve kabinemize ALLAH kolaylıklar versin. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’ye ve MHP Camiasına, Sivil toplum örgütleri ve bu sürece destek veren herkese şahsım ve meclisimiz adına teşekkür ediyorum" diye konuştu. 


Ağın ayrıca, Ağın konuşmasında İl Genel Meclis Üyelerine, Genel Sekreter Sayın Hayrettin KOÇYİĞİT’e, Genel Sekreter Yardımcısı Ensar YERLİKAYA’ya, Şube Müdürlerine, Muhtarlar Derneği Başkanı Bekir ALTUNDAŞOĞLU’na ve Bayburt Üniversitesi Öğrencilerine katılımlarından dolayı teşekkür etti.

BEŞİR KELLECİ


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER