Başkan Pekmezci'den tehlikeli yol için uyarı

Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, İl Koordinasyon Kurulu Toplantısında sunum yapan Karayolları Bölge Müdürü Selahattin Bayram Çavuş'a, özellikle öğrencileri yoğun olarak kullandığı Bayburt-Çaykara yolu üzerindeki yaya sorununun bir an önce çözülmesi gerektiğini bildirdi.

Başkan Pekmezci'den tehlikeli yol için uyarı

Bayburt İl Koordinasyon Kurulu 2019 yılı 4'üncü toplantısı Bayburt Valisi Cüneyt Epcim başkanlığında Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, ilçe kaymakamları, ilçe ve belde belediye başkanları, ilgili kurum ve kuruluş müdürleri ile sivil toplum kuruluş temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantıda Karayolları Bölge Müdürü Selahattin Bayram Çavuş yıl içerisinde yaptığı çalışmalar ve önümüzdeki yıl yapacağı projeler hakkında sunum yaptı. Yapılan sunumdan sonra Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, gündeme sorumluluğu Karayollarına ait olan Şingah Mahallesi Çaykara yolu üzerindeki yaya sorununu dile getirdi.

ÇAYKARA YOLUNDA ÇOCUKLARIMIZIN CANI TEHLİKE ALTINDA

Başkan Pekmezci, "Bayburt-Çaykara yolu üzerinde bir çalışma yok ve çok tehlikeli bir yol. Şuanda orada yoğun bir trafik var ve çocuklarımız can tehlikesi altında. Sayın valimle de daha önce konuyu görüştük. Eğer, orayı normal olarak yapan yüklenici firma şuanda o konuda bir gayreti ve çalışması yoksa sizin bu tarafta çalışma yapan Bayburt Gurup’la görüşülüp burayı kısa zaman içerisine tamamlamaları gerekiyor. Çok tehlikeli bir konu bu. Onun için bir önce tamamlanması lazımdır. Yaya geçitleri yok, bizim de oraya girip bir şey yapma şansımız yok. Tamamen sizin saha içerisinde ve gerçekten çok tehlikeli bir durumda. Yani Allah göstermesin oradan bir acı haber gelme riski çok fazladır. Bu konuda bizlere yeteri kadar destek vermenizi arzu ediyoruz. Görünen tablo iyi tablo değil efendim" diye konuştu.

Başkan Pekmezci yaya geçidi sorunun bir an önce çözüme kavuşturulmasını Bölge Müdürü Çavuş'tan talep etti.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2019, 16:49

BEŞİR KELLECİ


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nizamettin Akkoyulu
Nizamettin Akkoyulu - 13 ay Önce

Baskanım çok teşek kür ediyoruz çok öemli sorunu dile gtirdiğiniz iç umarım bu srun kısa zmanda çözülür sayglar

SIRADAKİ HABER

banner14

banner10