Üniversite öğrencilerine yönelik Sosyal Çalışma Programı başarıyla uygulandı

İlk defa 2019 yılında uygulanmaya başlayan Sosyal Çalışma Programları, Bayburt'ta başarıyla uygulandı.

Üniversite öğrencilerine yönelik Sosyal Çalışma Programı başarıyla uygulandı

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) koordinesinde gerçekleştirilen Sosyal Çalışma Programı pek çok üniversite öğrencisine belli süreliğine iş kapısını araladı. Sosyal Çalışma Programları, üniversite öğrencilerinin bir yandan kamu kurumlarında toplumsal faydası olan işlerde çalışabilecekleri, diğer yandan mesleki niteliklerini geliştirebilecekleri programlar olup, yaz tatilinde belli süreliğine ve belli ücretle Kamu Kurumlarında çalışmalarını sağlamaktadır.

Sosyal Çalışma Programına açık öğretim, yüksek lisans ve doktora öğrencileri hariç olmak üzere bütün yükseköğretim öğrencileri katılabilmektedir. 
 
Bayburt ta Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Kamu Kurumları arasında ortaklaşa düzenlenen Sosyal Çalışma Programlarına 63 üniversite öğrencisi katıldı. Haftanın 3 gününde çalışan öğrencilere maaşları İŞKUR tarafından ödendi. Öğrencilerin tatil boyunca kaliteli vakit geçirerek, devlet kurumlarında tecrübe kazanması, Kamu hizmetlerine katılımlarını teşvik etmek ve mesleki tecrübelerinin geliştirilmesine katkı sağlamak adına gerçekleşen program 3 ay sürdü İlgili uygulamanın  önümüzdeki sene de devam edeceği bildirildi.

BEŞİR KELLECİ


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner14

banner10