KUDAKA Mali Destek Programı Sonuçları Açıklandı

Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından ilan edilen Mali Destek Programı sonuçları, 30 Temmuz 2019 günü yapılan  113’üncü Yönetim Kurulu Toplantısında onaylanarak kesinleşti.

KUDAKA Mali Destek Programı Sonuçları Açıklandı

Kudaka'dan konuya ilişkin yapılan açıklamada "Programın son başvuru tarihi olan 19 Şubat 2019’a kadar 20 proje teklifi Ajansımıza sunulmuştur." denildi. 

Açıklama şöyle devam etti: 

Kalkınma Ajansları Mevzuatına uygun şekilde teslim alınan proje tekliflerinin ön incelemeleri Ajans personeli tarafından, teknik ve mali değerlendirmeleri ise Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) üzerinden alanında uzman olan Bağımsız Değerlendiriciler ve Değerlendirme Komitesi tarafından gerçekleştirilmiştir. Genel Sekreterlikçe yapılan bütçe revizyonları sonucunda ulaşılan nihai bütçe tutarları üzerinden belirlenen başarılı proje listesi, Yönetim Kurulumuz tarafından onaylanarak nihai halini almıştır.

Mali Destek Programları kapsamında; Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Mali Destek Programında 3 asil, 5 yedek proje, kesinleşen listelerimizde yer almaktadır.

Erzurum, Erzincan ve Bayburt illerimizden oluşan TRA1 Düzey 2 bölgesinde uygulanacak olan toplam 3 proje için, bölgemizde yer alan kamu kurum ve kuruluşlarına toplam 4 Milyon TL hibe desteği sağlanacaktır.  

Proje desteği alan kamu kurum ve kuruluşlarının katkıları ile birlikte bölgemizde yaklaşık 11 Milyon TL tutarında yatırım hayata geçirilecektir.

Yapılan değerlendirmelerin sonuçları hakkında, Ajansımıza sunulmuş projelerin başvuru sahiplerine yazılı olarak bilgi verilecektir. Ayrıca kesinleşen listeler 1 Ağustos 2019 günü Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı internet sayfasında (www.kudaka.org.tr) yayınlanmıştır.

Proje hazırlayarak destek programımıza başvuruda bulunan bütün kamu kurum ve kuruluşlarına teşekkür eder; sağlanacak desteklerin bölgemize hayırlı olmasını dilerim.
 

BEŞİR KELLECİ


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner14

banner10