Bayburt BİLSEM’in Sarıkamış logosu Türkiye birincisi

Ülke genelindeki Bilim ve sanat Merkezleri arasında düzenlenen “81 İlin Gözünden Sarıkamış'ı BİLSEM” adlı logo ve afiş yarışmasında Bayburt Bilim ve Sanat Merkezi  öğrencileri tasarladıkları logoyla birinci oldu. 

Bayburt BİLSEM’in Sarıkamış logosu Türkiye birincisi

Proje gurubu öğrencileri, Resul Bozo ve Yunus Emre Bayram ve danışman Öğretmenler tarafından, tarihi, teknolojiyi ve sanatı birleştirerek hazırlanan 3d logo, birinci olarak Sarıkamış’ta yapılan tören kapsamında sergileniyor. 

Konu ile bir açıklama yapan Bayburt Bilim ve Sanat Eğitim Merkezi Müdürü Aydın Doğan şu bilgileri verdi: 

“Ülkemiz genelindeki Bilim ve Sanat Merkezleri arasında 81 İlin Gözünden Sarıkamış'ı BİLSEM adlı E-Twinning projesi kapsamında Bayburt BİLSEM öğrencileri Resul BOZO ve Yunus Emre BAYRAM Sarıkamış konulu Logo ve Afiş tasarımları yaptılar.  111 Afiş ve 93 Logo arasından ilk 15'e kalan (finale kalan) eserler proje katılımcıları tarafından online olarak oylanarak Sarıkamış Logosu belirlendi. Bu projede öğrenciler 105 yıl önce 22 Aralık 1914'te şanlı bayrağımızı sonsuza kadar dalgalandırmak ve vatanımızı düşman işgalinden kurtarmak için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi anlamak ve onların aziz hatırasını yaşatmak amacıyla tasarımlar yaptılar. Yapılan yarışma sonucunda Bayburt Bilim ve Sanat Merkezi Görsel Sanatlar Öğretmeni Semra TUY danışmanlığında çalışmalarını hazırlayan Yunus Emre BAYRAM ve Resul BOZO’nun yaptıkları eser birinci olarak Sarıkamış’ta yapılan tören kapsamında sergilenmiştir.”

BEŞİR KELLECİ


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner14